Офіційний сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості

Новини та матеріали

Для навчання за якими професіями може бути виданий ваучер?

Особа, яка отримує ваучер, самостійно здійснює вибір професії чи спеціальності для свого навчання (ст. 30 Закону України «Про зайнятість населення»). Такий вибір здійснюється з Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 11 квітня 2023 року №2040, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 травня                    2023 року за №793/39849.

11:21:49 17.07.2024

За яких умов не може бути виданий ваучер?

Процедурні питання видачі ваучерів врегульовані Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року №207 (із змінами).

11:20:41 17.07.2024

Професія лицювальника-плиточника – два в одному: стабільний заробіток і творчість

Нині, в умовах війни, особливо затребуваними стають будівельні професії. Державна служба зайнятості оперативно реагує на потреби часу і пропонує на базі власної мережі центрів професійно-технічної освіти професійне навчання.

11:15:37 17.07.2024

Нові можливості щодо навчання за ваучером: підписано меморандум про співпрацю

Психологія, менеджмент, маркетинг, підприємництво та торгівля, туризм і рекреація – саме за такими напрямками можуть навчатися за ваучером  мешканці Кіровоградщини. Це стало можливим завдяки підписаному Одеським національним економічним університетом та Кіровоградським обласним центром зайнятості меморандуму про співпрацю.

11:44:22 10.07.2024

За якими формами здобуття освіти проводиться професійне навчання безробітних?

Професійне навчання безробітних здійснюється за очною (денною, вечірньою), дистанційною, мережевою, індивідуальною (на робочому місці (на виробництві), дуальною формами здобуття освіти або шляхом їх поєднання. Це врегульовано пунктом 16 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня         2023 року № 264

11:42:08 10.07.2024

Яка максимальна вартість проживання в період професійного навчання оплачується безробітному за сертифікатом у 2024 році?

Сертифікатом гарантується оплата центром зайнятості закладу освіти або роботодавцю, що надають платні послуги з організації проживання безробітного в період навчання, вартості проживання безробітного в період навчання в розмірі, що не перевищує п’яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня поточного року, за весь період проживання. Це врегульовано пунктом 15 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня    2023 року № 264. Форма сертифіката є додатком до вказаного Порядку.

11:41:35 10.07.2024