Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

#кейс_БПД

Дата: 03.08.2021 15:38
Кількість переглядів: 990

Часом буває так, що різні установи намагаються відшкодування власних помилок "повісити" на звичайних громадян, які ні сном, ні духом не знали про них. Ось так і пані Наталя 8 років поспіль разом із пенсією щомісяця отримувала зайвих 145 гривень.

      Ще у 2012 році їй призначили пенсію за віком у сумі 1082 грн. 97 коп. І аж у 2020 році їй прийшов лист від головного управління Пенсійного фонду України, де повідомлялося про виявлення невідповідності сум заробітної плати за архівною довідкою. Жінці нарахували переплату пенсії у сумі понад 14 тисяч гривень. Пенсійний фонд вирішив утримувати ці гроші з пенсії.

      Пані Наталя з таким рішенням була не згодна та вирішила скористатися послугами системи безоплатної правової допомоги. Вона звернулася до Хустський місцевий центр з надання БВПД центру, який видав доручення на представництво інтересів по справі адвокату Микиті Кузнєцову.

       На переконання адвоката, рішення Головного управління Пенсійного фонду України є неправомірним. Механізм повернення надмірно сплачених сум пенсій передбачає стягнення зазначених сум лише у разі, якщо така надмірна сплата відбулася з вини пенсіонера, а саме – через його зловживання. Дана позиція міститься, зокрема, в ухвалі Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ по справі №345/1490/17 та у Постанові Верховного Суду України від 02.07.2014 року у справі №6-91цс14.

Щодо ситуації з пані Наталією, то раніше нарахований розмір пенсії відбувся через технічну помилку архівному відділі при формуванні довідки про заробітну плату.

        У ході розгляду адміністративної справи було доведено, що ні під час приймання заяви пані Наталії, ні під час перевірки документів, які вона додала до цієї заяви, посадові особи органів Пенсійного фонду не вказали їй на необхідність подання додаткових документів і не перевірили відомості, які вони вважали недостовірними. У відповідача по справі згідно з законодавством немає повноважень проводити перевірку відомостей, поданих позивачем при призначенні пенсії та після винесення відповідачем рішення про призначення пенсії за спливом восьми років.

      У результаті позов до Головного управління Пенсійного фонду України задоволено повністю.

      Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: https://bit.ly/3jRiAe8

       З усіма успішними справами системи БПД можна ознайомитися на нашому сайті http://bit.ly/35YQ57A

      До Голованівського місцевого центру з надання БВПД можна звернутись за адресою: смт Голованівськ вул..Ціолковського,1 або за тел.. 052 522 25 83, 068 834 77 45.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора