Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Праця іноземних ІТ-професіоналів: консультуємо про особливості застосування

Дата: 16.11.2021 16:07
Кількість переглядів: 225

Статтею 42-1 Закону України “Про зайнятість населення” однією з окремих категорій іноземців та осіб без громадянства, для застосування праці яких роботодавець має оформити дозвіл у державній службі зайнятості, визначено іноземних ІТ-професіоналів.

Такими особами є іноземці або особи без громадянства, які займають посади, пов’язані з розробленням та впровадженням результатів комп’ютерного програмування (операційної системи, комп’ютерних програм та їх компонентів, вебсайтів, онлайн-сервісів) та криптографічних засобів захисту інформації в юридичних особах, що провадять діяльність із комп’ютерного програмування як основний вид економічної діяльності за Національним класифікатором видів економічної діяльності.

Варто звернути увагу, що на відміну від загальної норми, яка дозволяє застосовувати працю іноземців як юридичним особам, так і фізичним особам-підприємцям, ІТ-професіонали можуть працювати тільки у юридичних осіб.

Також слід враховувати, що за загальною нормою роботодавець, застосовуючи працю іноземця на підставі дозволу, має здійснювати оплату його праці у розмірі не менш як 10 мінімальних заробітних плат – така норма не має обов’язковості для ІТ-професіоналів.

При оформленні дозволу територіальний орган державної служби зайнятості самостійно отримує відомості про наявність у роботодавця зареєстрованого виду діяльності – комп’ютерне програмування.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора