A A A K K K
для людей із порушенням зору
Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Право дострокового виходу на пенсію багатодітних матерів

Дата: 25.01.2022 13:24
Кількість переглядів: 476

          Недостатньо лише народити дитину, її необхідно виховати доброю, порядною людиною, дати їй належну освіту і допомогти знайти своє місце у житті. Тому непорушними залишаються повага та вдячність до всіх матерів, а особливо тих жінок, які свідомо народжують, виховують та дають путівку в життя 5-ти і більше дітям. Для відзначення таких матерів встановлений достроковий вихід на пенсію.

        Про особливості призначення пенсії такого виду розповідає головний фахівець відділу правопросвітництва та комунікацій Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Кіровоградської області Анастасия Прохоренко.

       Хто має право на призначення дострокової пенсії за віком?

       Відповідно до статті 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення ними 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу.

    Чи може отримувати пенсію батько, якщо він виховував дітей?

 За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання 5-ти або більше дітей здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності страхового стажу не менше 20 років.

 Чи зараховується до страхового стажу час догляду за дітьми?

    До страхового стажу до 01.01.2005 враховується, зокрема, час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше, ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку, а починаючи з 01.01.2005 – періоди здійснення догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за умови отримання відповідної допомоги, передбаченої законодавством .

    Які документи підтверджують право на такий вид пенсії?

       Для призначення даного виду пенсії, крім документів, що засвідчують особу та підтверджують набутий нею страховий стаж, подаються документи про народження дітей та виховання їх до 6-річного віку. Факт народження дитини встановлюється на підставі свідоцтва про народження, а її виховання до зазначеного віку – на підставі свідоцтва про народження чи паспорта дитини.

      Коли подавати заяву про призначення дострокової пенсії багатодітнім матерям?

Заяву про призначення дострокової пенсії багатодітним матерям можна подати до органу Пенсійного фонду України в термін не раніше, ніж за один місяць до виповнення пенсійного віку (50-річчя для жінок) і бажано не пізніше 3-х місяців з дня досягнення цього віку. У разі своєчасного звернення пенсія призначатиметься з дня 50-річчя. У випадку звернення особи за призначенням пенсії в більш пізній строк пенсія призначатиметься з дня звернення.

    Чи призначається надбавка до пенсії?

    Відповідно до пункту 8 статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» матерям, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, до розміру пенсії призначається надбавка – пенсія за особливі заслуги перед Україною у розмірі від 35 % до 40 % прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (в залежності від кількості дітей).

      Якщо багатодітній матері відмовляють у достроковому виході на пенсію, вона має право оскаржити рішення Пенсійного фонду України в судовому порядку.

Більше консультацій системи БПД тут https://bit.ly/3nLn8UG

    Нагадаємо – якщо вам потрібна додаткова консультація та роз'яснення з правових питань, ви можете на вибір:

зателефонувати за номером 0800213103

звернутися до місцевих центрів та бюро правової допомоги (https://www.legalaid.gov.ua/tsentry)

       До Голованівського місцевого центру з надання БВПД можна звернутись за адресою: смт Голованівськ вул.Ціолковського,1 або за тел.. 052 522 25 83, 068 834 77 45.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора