Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Право дострокового виходу на пенсію багатодітних матерів

Дата: 25.01.2022 13:24
Кількість переглядів: 497

          Недостатньо лише народити дитину, її необхідно виховати доброю, порядною людиною, дати їй належну Фото без описуосвіту і допомогти знайти своє місце у житті. Тому непорушними залишаються повага та вдячність до всіх матерів, а особливо тих жінок, які свідомо народжують, виховують та дають путівку в життя 5-ти і більше дітям. Для відзначення таких матерів встановлений достроковий вихід на пенсію.

        Про особливості призначення пенсії такого виду розповідає головний фахівець відділу правопросвітництва та комунікацій Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Кіровоградської області Фото без описуАнастасия Прохоренко.

       Хто має право на призначення дострокової пенсії за віком?

       Відповідно до статті 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення ними 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу.

    Чи може отримувати пенсію батько, якщо він виховував дітей?

Фото без опису За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання 5-ти або більше дітей здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності страхового стажу не менше 20 років.

Фото без опису Чи зараховується до страхового стажу час догляду за дітьми?

Фото без опису    До страхового стажу до 01.01.2005 враховується, зокрема, Фото без описучас догляду непрацюючої матері за малолітніми Фото без описудітьми, але не довше, ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку, а починаючи з 01.01.2005 – періоди здійснення догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за умови отримання відповідної допомоги, передбаченої законодавством Фото без опису.

Фото без опису    Які документи підтверджують право на такий вид пенсії?

       Для призначення даного виду пенсії, крім документів, що засвідчують особу та підтверджують набутий нею страховий стаж, подаються Фото без описудокументи про народження дітей та виховання їх до 6-річного віку. Факт народження дитини встановлюється на підставі свідоцтва про народження, а її виховання до зазначеного віку – на підставі свідоцтва про народження чи паспорта дитини.

      Коли подавати заяву про призначення дострокової пенсії багатодітнім матерям?

Фото без описуЗаяву про призначення дострокової пенсії багатодітним матерям можна подати до органу Пенсійного фонду України в термін не раніше, ніж за один місяць до виповнення пенсійного віку (50-річчя для жінок) і бажано не пізніше 3-х місяців з дня досягнення цього віку. У разі своєчасного звернення пенсія призначатиметься з дня 50-річчя. У випадку звернення особи за призначенням пенсії в більш пізній строк пенсія призначатиметься з дня звернення.

    Чи призначається надбавка до пенсії?

    Відповідно до пункту 8 статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» матерям, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, до розміру пенсії призначається Фото без описунадбавка – пенсія за особливі заслуги перед Україною у розмірі від 35 % до 40 % прожиткового мінімуму для Фото без описунепрацездатних осіб (в залежності від кількості дітей).

      Якщо багатодітній матері Фото без описувідмовляють у достроковому виході на пенсію, вона має право оскаржити рішення Пенсійного фонду України в судовому порядку.

Фото без описуБільше консультацій системи БПД тут https://bit.ly/3nLn8UG

    Нагадаємо – якщо вам потрібна додаткова консультація та роз'яснення з правових питань, ви можете на вибір:

зателефонувати за номером 0800213103

звернутися до місцевих центрів та бюро правової допомоги (https://www.legalaid.gov.ua/tsentry)

       До Голованівського місцевого центру з надання БВПД можна звернутись за адресою: смт Голованівськ вул.Ціолковського,1 або за тел.. 052 522 25 83, 068 834 77 45.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора