Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Шукаємо патронатних вихователів!

Дата: 24.06.2021 16:30
Кількість переглядів: 817

Сварки, конфлікти між батьками, хвороби та складні життєві ситуації — доволі часто з цих причин про дітей просто нікому подбати. Аби не віддавати їх до сиротинця, такими дітьми може опікуватись патронатна сім’я. Така практика вже давно поширена за кордоном, а в Україні її лише починають впроваджувати.

 Що таке патронат?

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту у сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Яка мета патронату над дитиною ?

Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я.

Скільки дітей може бути одночасно влаштовано під патронат?

Одночасно в одну патронатну сім’ю влаштовуються діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. 

Який термін перебування дитини в патронаті?

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не повинен перевищувати 3 місяців, але в особливих випадках може бути подовжений до 6 місяців.

Хто може стати патронатним вихователем ?

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні та  в обов’язковому порядку пройшов спеціальний курс підготовки патронатних вихователів.

Які основні завдання патронатних вихователів ?

- забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;

- соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;

- створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;

- підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?

Патронатний вихователь зараховується на роботу за трудовим договором до бюджетної установи соціального захисту населення. Патронатні вихователі отримують грошову винагороду за надання послуг в розмірі 5 прожиткових мінімумів доходів громадян та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості з розрахунку 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку.

Куди звертатися по питанню створення патронатної сім’ї?

За консультацією щодо тимчасової підтримки дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах звертайтеся до служби у справах дітей Перегонівської сільської ради за адресою: с. Перегонівка, вул.Ятранівська, 25, каб. тел. 0976779591

 

КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ВИХОВАННЯ В СІМ’Ї!

Дитині для повного і гармонійного розвитку необхідно зростати в сім’ї, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Цю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Та на жаль з кожним роком таких дітей стає все більше. Вони чекають свого щастя і мріють про повноцінну сім’ю.

Тим, хто не байдужий до долі дітей - сиріт і має бажання взяти на виховання дитину, повідомляємо, що наша держава всебічно підтримує розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт, а саме створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Прийомна сім'я - це сім'я (або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі), що добровільно взяла на виховання  та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу  - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Діти, які виховуються у прийомній сім'ї або в будинку сімейного типу не втрачають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, за ним зберігаються всі пільги, передбачені законодавством України. Прийомні батьки допомагають підтримувати контакт дитини з її біологічними родичами (якщо таке спілкування безпечно для дитини), а в разі відновлення батьків у батьківських правах, дитина буде повернута в біологічну сім’ю. Прийомна сім'я та дитячий будинок сімейного типу є тимчасовою формою влаштування дитини, оскільки розглядаються варіанти повернення її в біологічну сім'ю або усиновлення іншими людьми.

Прийомні батьки, батьки-вихователі отримують щомісяця державну соціальну допомогу на утримання дитини, а також грошове забезпечення за виконання своїх обов’язків.

На сьогоднішній день на території Перегонівської сільської радиі створена та успішно функціонує 1 прийомна сім’я, в якій виховується 4 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це звичайні родини, тільки в серці цих людей не гасне вогонь щирості, самовідданості, доброти до дітей, які зазнали в своєму маленькому житті стільки негараздів. Приємно усвідомлювати, що кожного дня все більше і більше наших співгромадян відкривають свої серця і двері домівок для таких дітей.

Шановні громадяни, якщо вам небайдужі дитячі долі, звертайтесь за інформацією та відповідями на питання щодо сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до служби у справах дітей  Перегонівської сільської ради за телефоном 0976779591


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора