Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Відділ з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, земельних відносин, благоустрою та охорони навколишнього середовища

 

 

 

Традиційні чи ГМО сорти озимого ріпаку на посів восени 2023 року?

Незабаром для аграріїв Кіровоградщини настануть оптимальні строки посіву озимого ріпаку. Тому на часі питання вибору насіння. І тут постає питання що обрати: традиційні сорти, які занесені до Державного Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, чи ГМО сорти? Тим більш наразі на ринку багато пропозицій насіння ГМО сортів, в тому числі і озимого ріпаку.

14:34:18 10.08.2023

ПОСІВНІ ЯКОСТІ НАСІННЯ В РЕАЛІЯХ СЬОГОДЕННЯ

Незабаром розпочнеться посівна кампанія озимих культур 2022. А отже, саме час поспілкуватись про посівні якості насіннєвого матеріалу, від яких на 50-60% залежить майбутній урожай. Насіннєвий матеріал будь-якої культури характеризується такими показниками як енергія проростання, схожість, вологість, маса 1000 насінин, чистота, наявність домішок насіння інших культур та бур’янів, зараженість хворобами та заселеність шкідниками. Яке б не було походження насіння - закуплене у виробників, посередників тощо чи власне - воно все одно потребує проведення лабораторних досліджень безпосередньо перед посівом. Ви спитаєте навіщо? А тому, що ці показники дозволять нам провести необхідні розрахунки по нормі висіву. А це в свою чергу в подальшому забезпечить і нормальне проростання і густоту посівів, і на кінець заощадить кошти. Та чи на всі показники необхідно проводити дослідження? Тим більше зараз війна і коштів катастрофічно не вистачає аграріям. Розуміючи реалії сьогодення, спеціалісти з насінництва та розсадництва рекомендують звернути увагу на основні якісні показники, що характеризують придатність насіння до посіву. А саме, схожість, чистота насіння та маса 1000 насінин. Маючи результати досліджень цих основних показників можна з високою точністю розрахувати норму висіву на гектар і не витрачати зайвий посівний матеріал. Поряд з цим, важливо визначитись щодо зараженості насіння шкідниками та хворобами, адже результати таких досліджень будуть достатньою підставою для прийняття рішення про доцільність проведення обробки насіння та підбір протруйника необхідного спектра дії. Отже, проведення досліджень на посівні якості насіння – це надважливий підготовчий етап до урожаю в майбутньому. А допомогти в цьому можуть спеціалісти відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки за телефоном +380501717369. Вони не лише нададуть консультації, а й допоможуть у відборі проб та направленні до відповідних лабораторій, з переліком яких можна ознайомитись  за цим посиланням . Працюємо разом, працюємо на результат!

11:23:04 25.08.2022

НАСІННИЦЬКІ ЖНИВА: ЩО ПОТРІБНО ВРАХУВАТИ?

Настав найбільш відповідальний етап у технології вирощування ранніх зернових культур – збирання врожаю з насінницьких посівів. Головна вимога при проведенні даного заходу – зібрати біологічний урожай при мінімальних втратах, зберігши високі посівні якості насіння. В умовах сьогодення для багатьох сільгосптоваровиробників проведення жнив є справжньою «битвою за врожай», тому як ніколи важливо зберегти кожну насінину. Реалії воєнного стану для аграріїв це – відсутність механізаторів та комбайнерів в більшості господарств, високі ціни на паливно-мастильні матеріали, нестача обігових коштів пов’язаних з неможливістю реалізувати минулорічне збіжжя. Враховуючи зазначене та з метою вибору способу збирання (однофазного чи двофазного) спеціалісти з насінництва управління фітосанітарної безпеки рекомендують перед збиранням насіннєвих ділянок, насамперед, оцінити їх стан врахувавши соломистість, забур’яненість та полеглість. В умовах сьогодення менш затратним є пряме комбайнування. Його застосовують при рівномірному дозріванні насіння, низькорослих та відносно чистих посівах та повній стиглості насіння, а також за несприятливих погодних умов. З метою запобігання видового і сортового засмічення та збереження високих посівних якостей насіння під час його збирання необхідно вживати наступних заходів: - починати збирання з обкосів на ширину захвату комбайну, а намолочене при цьому збіжжя використати на товарні цілі; - контролювати ступінь травмування насіння, а для цього обмолот слід проводити на понижених швидкостях, обороти барабана та зазори молотильних агрегатів комбайна повинні бути відповідно відрегульовані; - перевозити насіння від комбайна тільки закріпленим за ним транспортом, полем де посіяний даний сорт; - комбайни і транспорт ретельно очищати після закінчення збирання на цьому ж полі, використовуючи компресор; - насіння, яке надходить на тік від комбайнів, розміщувати слід таким чином, щоб запобігти змішуванню з іншими сортами та культурами;

08:12:29 18.08.2022

ВЧАСНЕ ПРОВЕДЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО ПОЛЬОВОГО ОЦІНЮВАННЯ – ЦЕ НАЛЕЖНА ЯКІСТЬ СОРТОВОЇ СЕРТИФІКАЦІЇ

Виробникам насіння Кіровоградської області - незабаром початок проведення попередніх польових оцінювань насінницьких посівів (апробація)! Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області зазначає про необхідність проведення попередніх польових оцінювань насінницьких посівів озимих та ярих зернових колосових, зернобобових та круп’яних культур, які є невід’ємним заходом сортового контролю у насінництві. Першочерговість та вчасність їх здійснення дуже важлива для недопущення в обіг насіння сумнівного походження в частині сортової сертифікації насіння.

11:10:15 24.05.2022

ОГОЛОШЕННЯ!

У зв’язку із прийняттям Закону України  « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення  продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 11 квітня 2022 року за № 429/37765 , Голованівська районна військова адміністрація проводить державну реєстрацію :

14:24:38 20.05.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора