Робота є – благоустрій територій: для безробітних – заробіток, громаді – користь
Однією з послуг Державної служби зайнятості є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, до участі у яких долучають безробітних громадян.
Участь у них мотивує людину до праці, змінює її уявлення про підходящу роботу та є джерелом додаткового прибутку, а також засобом переходу до постійного працевлаштування.
У свою чергу, ці роботи корисні і для органів влади, і для роботодавців. Для перших – це розвиток територіальних громад, вирішення нагальних соціальних проблем, а для інших – залучення додаткової робочої сили для виконання нагальних другорядних робіт, не відволікаючи від основного виробничого процесу основного персоналу.
Які роботи виконують безробітні? Це роботи, пов’язані з екологічним захистом навколишнього середовища (прибирання несанкціонованих сміттєзвалищ і придорожніх смуг, впорядковування кладовищ), ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери та пам’яток культури, це також роботи по догляду за особами похилого віку, ветеранами війни, особами з інвалідністю й хворими.
Серед яскравих прикладів співпраці у напрямку організації громадських робіт – співпраця Голованівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості з територіальною громадою.
Лише у жовтні цього року районна філія направила 23 особи з-поміж безробітних до місцевого комбінату комунальних послуг для проведення громадських робіт на території громади. На оплату праці безробітних з місцевого бюджету у 2022 році загалом було виділено 30 тис. грн.
«Наше завдання – сприяти зайнятості місцевих мешканців, що насамперед підвищить рівень життя сільських мешканців, а отже й добробут громади. А ці роботи, у період відсутності постійних робочих місць, дадуть можливість встановити нові соціальні контакти, завдяки яким людина знайде постійну роботу, це спосіб, на деякий час, залучити безробітних до легальної зайнятості з гарантованим заробітком. Водночас нам вдається розв'язати чимало актуальних для життєдіяльності територіальних громад питань. Мета завжди була і залишається благородною – щоб чистими і ошатними були населені пункти регіону, скрізь панували лад і порядок, а місцеві мешканці мали роботу», – зауважив заступник Голованівського селищного голови Дмитро Грабовий.
Загалом центрами зайнятості та філіями обласного центру зайнятості з початку року до громадських та інших робіт тимчасового характеру майже кожен четвертий з яких отримав постійну роботу.
У вас є потреба у виконанні робіт, пов'язаних з благоустроєм територій чи інших видів другорядних робіт? Звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування. Контакти тут: https://cutt.ly/OJ48QYR.
Або отримайте інформацію у чат-боті Telegram t.me/dcz_kir.
Кіровоградський обласний центр зайнятості