Чи існують обмеження в призначенні іноземців на певні посади?

Дата: 17.07.2024 11:24

Так, існують.

Відповідно до частини 5 статті 42 Закону України Про зайнятість населення” іноземці та особи без громадянства не можуть призначатися на посаду або займатися трудовою діяльністю у разі, коли відповідно до законодавства призначення на відповідну посаду або провадження відповідного виду діяльності пов'язане з належністю до громадянства України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Так, статтею 31 Закону України від 11 липня 2001 року № 2628-III “Про дошкільну освіту” (із змінами) передбачено, що керівником закладу дошкільної освіти може бути особа, яка є громадянином України. Тож на таку посаду не може призначатися іноземець чи особа без громадянства. Відповідно і для роботи на такій посаді іноземця не може бути виданий державною службою зайнятості дозвіл закладу дошкільної освіти.

Слід також зазначити, що вказаний Закон України від 11 липня 2001 року № 2628-III втратить чинність внаслідок набрання чинності Законом України від 06 червня 2024 року № 3788-III “Про дошкільну освіту” (набрав чинності 07 липня 2024 року, вводиться в дію з 07 липня 2025 року). Статтею 24 Закону України від 06 червня 2024 року № 3788-III також передбачено, що на посаду керівника закладу дошкільної освіти може бути призначена особа, яка, серед іншого, є громадянином України.

Ознайомитись з повним текстом Закону України від 06 червня 2024 року № 3788-III можна на парламентській вебсторінці.