Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Мікрогрант для старту: найпоширеніші запитання до Служби зайнятості Або Почни з мікрогранту: реальні запитання – чіткі відповіді Або Підприємництво з нуля: як мікрогранти допомагають українцям стати на ноги

Дата: 10.07.2025 14:32
Кількість переглядів: 6

За час дії програми «Власна справа», вона допомогла створенню та розвитку 27 тисяч різних бізнесів. Її популярність приводить до того, що дуже багато людей телефонують на «гарячу лінію» Служби зайнятості та розпитують про особливості отримання державної допомоги, розмір якої на сьогодні може сягати 500 тисяч гривень.

Найчастіше українці питають про:

1. Як здійснюється використання коштів мікрогранту?

Спочатку людина, що отримала такий грант має подати до уповноваженого банку документи. До них входять рахунок, квитанція, накладна. Потім відбувається оплата витрат, яка обов’язково проводиться уповноваженим банком на визначені у бізнес-плані цілі, за яким і надано грант.

2. Що відбувається, якщо отримувач мікрогранту буде призваний на військову службу? Чи мусить у цьому випадку особа повертати отримані кошти?

Є два варіанти розвитку подій. Можна призупинити дію програми, для цього потрібно надати підтверджуючі документи до Служби зайнятості, а після демобілізації продовжити реалізацію бізнесу. При продовженні ведення бізнесу – надати довіреність уповноваженій отримувачем особі. Детальніше про це тут: https://shorturl.at/b7BTv .

3. З якого моменту починається строк на використання коштів, створення робочих місць?

Цей строк починається з моменту зарахування коштів на спеціальний рахунок отримувача.

4. Які подальші дії особи, яка претендувала на отримання мікрогранту, але отримала відмову, як така, що не пройшла ділову репутацію (відкрите кримінальне провадження)?

Якщо заявник отримав відмову через те, що не підтвердив ділову репутацію через якісь неточні дані, потрібно просто додатково надати підтвердження відсутності судових справ. Це має бути довідка чи витяг,  сформований засобами порталу Дія про несудимість та відсутність кримінальних проваджень.  Після цього людина має право повторно подати заяву на отримання мікрогранту та бізнес-план за формою, затвердженою Мінекономіки. Проте інформація про прострочені кредити перевіряється на рівні уповноваженого банку.

5. У заявці на отримання гранту розділ «План надходжень та витрат на 36 місяців» заповнюється з урахуванням надходжень по вже діючому бізнесу чи лише по плановому?

План надходжень передбачає таку можливість, можна вказати в окремому рядку надходження від уже діючого бізнесу.

6. Чи можна знову подати заявку на грант, якщо є відмова після проходження співбесіди? Якщо так, то як це зробити?

Так, можна. Детальніше про це можна почитати тут:  https://shorturl.at/bDbuZ .

7. Які податки враховуються в погашення мікрогранту?

До таких податків і зборів належать: податок на прибуток підприємств, екологічний податок, рентна плата, єдиний податок, податок на доходи фізичних осіб, сплачений з доходу, отриманого від провадження господарської діяльності такої фізичної особи, та податок на доходи фізичних осіб, сплачений за працевлаштованих згідно з Порядком працівників.

8. Чи можна змінити місто реалізації бізнесу після того як уже отримано грант і підписано договір з уповноваженим банком?

Так можна, для цього необхідно надати довідку 20-ОПП про зміну місця проведення діяльності і відкрити спеціальний рахунок в уповноваженому банку для отримання гранту. Докладніша інформація тут: https://shorturl.at/xvTb8 .

 Є питання стосовно отримання грантів/мікрогрантів:

 телефонуйте на гарячу лінію Кіровоградського обласного центу зайнятості за номером: +38 (093) 478 70 81;

звертайтеся до офісів для малого та мікробізнесу «Зроблено в Україні», які діють на базі Кропивницької, Олександрійської, Голованівської та Новоукраїнської філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут: https://shorturl.at/1XHoR

 

 

 


Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора