Застосування праці іноземців, які мають посвідку на постійне проживання: роз'яснюємо законодавство

Дата: 16.11.2021 16:02

Статтею 42 Закону України “Про зайнятість населення” встановлено, що  роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі – іноземці) на території України на підставі дозволів, що видаються територіальними органами державної служби зайнятості.

Частиною 6 статті 42 вказаного Закону визначені категорії іноземців, працю яких є можливість застосовувати без відповідних дозволів. До таких категорій відносяться, у тому числі, іноземці, які постійно проживають в Україні (одержали дозвіл на імміграцію в Україну).

Посвідку на постійне проживання отримують іноземці, які відповідно до Закону України “Про імміграцію” іммігрували в Україну на постійне проживання. Імміграцією є прибуття в Україну чи залишення в Україні у встановленому законом порядку іноземців на постійне проживання. Право іноземця на імміграцію оформлюється дозволом на імміграцію, який надається органами Державної міграційної служби України, та документується посвідкою на постійне проживання.