Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Незіпсована відпустка.Запізнилися на потяг-не біда

Дата: 13.01.2022 09:53
Кількість переглядів: 314

Святкова метушня охоплює зараз майже кожного. Дехто готується до відпустки, плануючи подорож та пакуючи валізи. Саме так було і з Оленою, яка дочекалась відпустки та збиралась насолодитися величчю зимових Карпат. Не так сталося, як гадалося.

         Приїхавши на залізничний вокзал в піднесеному настрої, Олена зрозуміла, що забула вдома квитки на потяг. Почалась метушня, але взагалі не святкова. Що ж робити, якщо ви забули проїзний документ, чи запізнилися на потяг, або навпаки - забули свої речі у вагоні? Розповідає Вікторія Донцова, фахівець Бердянський місцевий центр з надання БВПД.

       Так що ж робити, якщо ви втратили квиток чи відстали від потяга? Законодавством України передбачені права та певні обов’язки пасажирів залізничного транспорту. Так, пасажир має право:

зробити одну зупинку в дорозі з подовженням строку дії проїзного документу не більше ніж на 10 діб після відправлення поїзда, з яким він прибув на станцію переривання поїздки, а в разі хвороби – в термін не пізніше 10 діб після закінчення лікування, після пред’явлення медичної довідки з місця лікування чи лікарняного листа;

на заміну проїзних документів чи повне повернення їх вартості у разі виявлення будь-яких неточностей у їх оформленні з вини залізниці;

може повернути проїзний документ і одержати назад повну або часткову вартість квитка – залежно від часу, який залишися до відправлення потягу, якщо плани щодо мандрівки змінились, а квиток вже було придбано.

Пошкоджений квиток може бути поновлений суб’єктом господарювання, який його продав, у разі збереження на проїзному документі інформації в обсязі, достатньому для його ідентифікації. Загублені чи викрадені проїзні документи не поновлюються.

      Винятком є проїзні документи, оформлені через мережу Інтернет. У цьому випадку пасажир має можливість повторно роздрукувати проїзний документ в особистому кабінеті користувача (за умови, що даний проїзний документ попередньо не був роздрукований на бланку проїзного документа встановленого зразку у касі).

Дії у разі запізнення на потяг

       Якщо пасажир запізнився на потяг з особистих причин, то повернути кошти за невикористаний проїзний документ можливо лише не більше ніж через годину після відправлення поїзда та отримати 10 % вартості квитка і плацкарти( частина вартості проїзду, змінювана залежно від категорії вагона, поїзда, що компенсує витрати на підготовку в рейс та обслуговування вагона.)

Повернення вартості проїзду відбувається при наявності оригіналів проїздних документів. Повернення проїзного документа однієї особи після відправлення поїзда здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу, прізвище та ім’я якої зазначено в проїзному документі.

      Якщо пасажир помилково сів у поїзд не того напрямку, що вказаний у проїзному документі, то він повинен покинути його на найближчій станції. У цьому разі начальник поїзда складає акт, який дає право пасажиру безоплатно повернутись назад до станції відправлення поїзда без оплати проїзду.

      Якщо через це після повернення на станцію відправлення пасажир не встиг на поїзд, зазначений у проїзному документі, то він пред’являє проїзний документ та акт загальної форми для поновлення дійсності квитка. При цьому вартість плацкарти нового квитка пасажиром сплачується.

Якщо пасажир забув речі у потязі

       Якщо пасажир прибув до пункту призначення та виявив, що забув речі у вагоні, то потрібно звернутись до начальника станції із письмовою заявою. В свою чергу керівник станції негайно подає службову телеграму начальнику поїзда або начальнику станції на шляху прямування поїзда, де є можливість зняти речі черговим по вокзалу. У телеграмі вказуються номер вагона і місце, які займав пасажир, опис забутих речей і вимога про перевезення їх до станції, зазначеної власником, чи інша вимога.

      Одержуючи назад речі, пасажир повинен сплатити перевізнику належні платежі (за зберігання, упакування, перевезення за тарифом багажу, якщо це мало місце), а також видати розписку довільної форми про одержання речей з зазначенням в ній свого постійного місця проживання, серії та номера паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.

Непорозуміння між пасажирами та працівниками залізниці

        Всі суперечки і непорозуміння, які виникають між пасажирами та працівниками залізниці, розв’язуються на станції начальником станції або начальником вокзалу, в поїздах під час руху – начальником поїзда (старшим стюардом).

       Якщо пасажир не згоден з рішенням начальника станції, вокзалу чи начальника поїзда (старшого стюарда), це рішення може бути оскаржене відповідно до законодавства. Свою скаргу на дії перевізника пасажир може викласти в книзі скарг та пропозицій, яка є на кожній станції та в пасажирському поїзді.

       Вдалих вам новорічних свят. Сподіваємось, що ваші плани щодо відпочинку не зміняться, але якщо трапляться непередбачені обставини, ви будете знати свої права та як їх захистити!

       До Голованівського місцевого центру з надання БВПД можна звернутись за адресою: смт Голованівськ вул..Ціолковського,1 або за тел.. 052 522 25 83, 068 834 77 45.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора