Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Чи можуть бути зареєстровані як безробітні внутрішньо переміщені особи без окремих документів?

Дата: 05.04.2022 13:37
Кількість переглядів: 129

На сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук під рубрикою “Правовий порадник шукача роботи” 23.03.2022 було розміщено матеріал про те, що під час воєнного стану особи, які перемістилися з території адміністративно-територіальних одиниць, на яких проводяться бойові дії, можуть реєструватись з особливостями, які передбачені для внутрішньо переміщених осіб (за умови отримання такого статусу).

У разі відсутності у таких осіб окремих документів (наприклад, трудової книжки) чи відсутності запису в трудовій книжці про звільнення з роботи (за умови, що особа не виконує роботу дистанційно чи іншим чином) законодавство дозволяє здійснювати реєстрацію таких осіб як безробітних. Правові підстави для цього визначені в частині 4 статті 7 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”. Зокрема, визначена процедура подання заяви про звільнення з роботи (у разі неможливості продовження роботи).

Також встановлено, що особа, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує такий статус без вимог, що застосовуються за звичайної процедури. До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж допомога по безробіттю таким особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття (на поточний момент 1000 грн).

Детально з текстом вказаного Закону можливо ознайомитись на вебсторінці Верховної Ради України за посиланням

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1706-18#Text

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора