Якщо лунає довгий безперервний сигнал сирени тривалістю до однієї хвилини, це означає — «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!».

Дата: 07.04.2022 14:50

Протягом 5 хвилин після подачі сигналу інформаційні канали радіо та телебачення передаватимуть актуальну інформацію.

У хвилини небезпеки кожному громадянину необхідно мобілізувати себе, проявити мужність, самовладання та діяти максимально швидко.

У разі отримання сигналу повітряної тривоги необхідно

• відключити газ, воду, електроенергію, загасити вогонь в печах;

• візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів харчування і води;

• надайте допомогу хворим і літнім людям;

• швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по-батькові, адреса, вік, номер домашнього телефону;

• вийти із приміщення та  найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди (інформація перелік захисних споруд цивільного захисту              м. Кропивницький, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів).

Ні в якому разі після сигналу «Повітряна тривога» не можна залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі.

По прибуттю в укриття:

• зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта): не палити, не смітити, голосно не розмовляти,

• дотримуватися спокою і порядку, обов’язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам;

• уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами оповіщення.

Якщо лунає короткий сигнал сирени до 5-10 секунд, це означає «ВІДБІЙ ПОВІТРЯНОЇ  ТРИВОГИ». Також після короткого сигналу сирени буде мовне повідомлення про відбій тривоги.

Не виходьте з укриття, не почекавши хоча б 10 хвилин після завершення обстрілу, адже пiсля залпу зазвичай ведеться уточнення результатів стрільби, коригування вогню або зміна позиції.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області