Як має діяти роботодавець, щоб запобігти масовому скороченню працівників?

Дата: 03.06.2022 14:47

Як відомо, роботодавець зобов’язаний вживати заходів для запобігання масовим вивільненням, згідно з нормами Закону України «Про зайнятість населення». З 27 травня 2022 року посилено проведення таких заходів, а саме: передбачено, що роботодавець має проводити консультації з профспілками.
Для цього він подає виборному органу первинної профспілкової організації повідомлення про заплановане масове вивільнення (не пізніше ніж за три місяці до дати можливих звільнень).

У цьому повідомленні має бути викладена інформація про відповідні заходи. Інформація включає в себе відомості про причини наступних звільнень, середню кількість і категорії працівників, а також кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про строки проведення звільнення.
Нагадуємо. У разі виникнення питань сфери зайнятості ви можете звертатися до Кіровоградського обласного центру через Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград за посиланням
https://t.me/dcz_kir, або за тел. +380934787081.