Народжена в Маріуполі

Дата: 20.06.2022 15:59

#кейс_БПД

8 березня в Маріуполі Ольга народила доньку, а 9 березня російська армія зруйнувала пологовий будинок — усі документи та паперовий архів щодо породіль та дітей було знищено.

Пізніше Ользі з дитиною вдалося евакуюватися на Тернопільщину. Постало питання оформлення свідоцтва про народження.

Вона звернулася до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Та оскільки у неї не було належного медичного документа, який може бути прийнятий для здійснення реєстрації народження відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», треба було звертатися до суду.

Ольга звернулася до Тернопільського бюро правової допомоги. Жінка є внутрішньо переміщеною особою, а отже має право на безоплатну вторинну правову допомогу. Їй було призначено адвоката.

Фахівець подав до Теребовлянського районного суду заяву в порядку окремого провадження про встановлення факту народження дитини.

Адвокат посилався на ст. 317 ЦПК України. Доказами народження дитини були обмінна карта пологового будинку, довідки про огляд під час вагітності та покази двох свідків.

«Розгляд справи відбувся невідкладно, суд виніс рішення про задоволення заяви», – коментує адвокат Віталій Скиба.

Так, навіть без довідки про народження дитини та інших документів, необхідних для отримання свідоцтва про народження у відділах ДРАЦС, встановлення факту народження дитини цілком можливе через звернення з відповідним позовом до суду.

Тепер Ольга може оформити свідоцтво про народження доньки.

Нагадаємо – якщо вам потрібна додаткова консультація та роз'яснення з правових питань, ви можете на вибір:

• зателефонувати за номером 0800213103
  • звернутися до місцевих центрів та бюро правової допомоги (https://www.legalaid.gov.ua/tsentry)

До Голованівського місцевого центру з надання БВПД можна звернутись за тел.. 052 522 25 83  або 068 834 77 45.