Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Чи слід нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування щодо заробітної плати іноземців?

Дата: 21.07.2022 20:30
Кількість переглядів: 134

Так, щодо заробітної плати іноземців та осіб без громадянства (далі - іноземці), які працюють на підставі дозволів державної служби зайнятості, має нараховуватися та сплачуватися єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

Нагадаємо, законодавство про зайнятість населення визначає, що за загальним правилом розмір заробітної плати іноземця, який працює на підставі дозволу державної служби зайнятості, має бути не менше 10 мінімальних заробітних плат.

Єдиний внесок нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати. Це визначено нормами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (ознайомитись можна тут https://cutt.ly/QLHh86z).

Наразі ж розмір єдиного внеску складає 22% до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

Зауважимо, що під застрахованою особою мається на увазі фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню і за яку сплачується єдиний внесок. До таких застрахованих осіб належать наймані працівники, у т. ч. іноземці, які працюють на підставі дозволів державної служби зайнятості.

Тож, якщо заробітна плата і єдиний внесок не нараховуються і не виплачується/сплачується – це є порушеннями норм чинного законодавства, за які передбачено відповідальність.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора