Консультації для роботодавців із поширених питань: ви запитуєте – ми відповідаємо!

Дата: 10.08.2022 08:19

Кожного роботодавця рано чи пізно настигає низка питань, зокрема, щодо добору працівників, організації професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, як безробітних громадян, так і працівників, організації громадських та інших робіт тимчасового характеру тощо.

З метою підвищення рівня обізнаності роботодавців з послугами Державної служби зайнятості, її фахівці проводять інформаційні заходи.

Які питання розкриваються під час зустрічей?

-       можливості служби зайнятості з добору працівників;

-       додаткове сприяння у працевлаштуванні окремих категорій громадян, які неконкурентоспроможні на ринку праці;

-       компенсація роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування під час працевлаштування зареєстрованих безробітних;

-       організація громадських та інших робіт тимчасового характеру;

-       організація підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації безробітних під конкретне замовлення роботодавців;

-       підтвердження неформального професійного навчання за робітничими професіями та організація дуального навчання;

-       видача ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, у т. ч. для працюючих осіб;

-       проведення стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на виробництві;

-       участь у реалізації заходів, спрямованих на запобігання масовому вивільненню працівників;

-       працевлаштування іноземців та осіб без громадянства;

-       надання допомоги по частковому безробіттю та ін.

У період дії воєнного стану фахівці служби зайнятості особливу увагу роботодавців зосереджують на працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб та компенсації витрат на оплату праці такої категорії осіб, захист прав мобілізованих працівників та інших питаннях сфери зайнятості.

Звичайно, для надання консультацій та розкриття питань сфери зайнятості, трудового законодавства фахівці служби зайнятості до проведення інформаційних заходів залучають соціальних партнерів. Зокрема, це бюро правової допомоги, Управління Держпраці в області, Головне управління Пенсійного фонду України в області та інші установи, які дотичні до питань зайнятості.

Ви роботодавець та маєте питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Наші контакти: https://cutt.ly/rZBVNrS, наш Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot.