Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Які зміни відбулись у законодавстві про працю щодо трудових договорів?

Дата: 14.09.2022 11:26
Кількість переглядів: 112

Нагадаємо, що 19 серпня цього року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність», яким, серед іншого, внесені зміни до Кодексу законів про працю України (далі - Кодекс).

Наразі, Кодекс забороняє примушення працівника до укладення трудового договору, який містить умови, щодо яких між працівником та роботодавцем не досягнуто взаємної згоди (стаття 9). Встановлено, що у разі застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин за взаємною згодою сторін у трудовому договорі можуть визначатися додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення та організації праці працівника, умови припинення або дострокового розірвання договору (стаття 21).

Статтею 49-6 «Трудовий договір в умовах спрощеного режиму регулювання трудових відносин» Кодексу детально виписані істотні умови трудового договору та умови залучення працівника до роботи в надурочний і нічний час, у вихідні дні.

Також встановлено, що трудовий договір такого різновиду трудових відносин укладається у письмовій формі державною мовою у двох примірниках. А за згодою сторін договір може бути укладений у формі електронного документа.

Кодекс (із змінами) тут: https://cutt.ly/zX8kpm3.

Є питання сфери зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, розміщеними тут: https://cutt.ly/oJ8G2q9.

Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot.

Фото без опису

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора