Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Чи потрібно оформлювати посвідки у разі застосування роботодавцями праці громадян Республіки Польща?

Дата: 14.09.2022 11:31
Кількість переглядів: 103

Нагадаємо, що з 16 вересня 2022 року (день набрання чинності Законом України «Про встановлення додаткових правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України» (далі - Закон)) роботодавцям не потрібно оформлювати дозволи на застосування праці громадян Республіки Польща.

Однак Законом не відмінена необхідність оформлення посвідок на тимчасове проживання цих громадян в Україні. Стаття 3 Закону саме і регулює питання видачі таких посвідок для громадян Республіки Польща, які прибули в Україну з метою працевлаштування або укладення гіг-контракту. Встановлено, що підставою для видачі державною міграційною службою посвідки є, серед іншого, заява, трудовий договір (контракт або гіг-контракт) та зобов’язання роботодавця повідомити цю службу про дострокове розірвання чи припинення трудового договору. Посвідка оформлюється на строк дії трудового договору, але не більше ніж на 3 роки. Оформлення посвідки здійснюється без отримання довгострокової візи.

Також зазначаємо, що відповідно до статті 1 Закону громадяни Республіки Польща, їхні подружжя та діти (незалежно від громадянства), які у встановленому порядку в’їхали в Україну з території Республіки Польща для тимчасового перебування, мають право перебувати на нашій території на законних підставах протягом 18 місяців із дня набрання чинності Закону.

Про оформлення посвідок на тимчасове проживання читайте тут: https://cutt.ly/JX8sDcY.

Є питання сфери зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, розміщеними тут: https://cutt.ly/oJ8G2q9.

Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot.

Фото без опису

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора