A A A K K K
для людей із порушенням зору
Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Чи мають право агентства зайнятості отримувати від клієнтів кошти за посередництво у працевлаштуванні за кордоном?

Дата: 20.10.2022 15:59
Кількість переглядів: 18

Ні, не мають.

Така заборона почала діяти з 15 жовтня 2022 року, адже цього дня набрав чинності Закон України від 21 вересня 2022 року № 2623-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном», яким, серед іншого, внесені зміни до статті 38 Закону України «Про зайнятість населення».

Так, наразі, агентствам зайнятості, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, забороняється отримувати від громадян, яким надано зазначені послуги, гонорари, комісійні та інші винагороди. Оплата послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном здійснюється роботодавцем, якому надано такі послуги.

Крім того, ці агентства зобов’язані безоплатно надавати громадянам України консультації та інформацію про переваги легального працевлаштування за кордоном, характер майбутньої роботи, умови та розмір оплати праці, умови проживання в державі перебування, наявність міжнародних договорів (угод) у сфері працевлаштування та соціального забезпечення, укладених між Україною та державою працевлаштування.

Нагадаємо, що до внесення змін суб'єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном (агентства зайнятості), після підписання акта виконаних робіт, мали право отримувати плату від осіб, яким надані такі послуги.

Є питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування.

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора