Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Заробітна плата для іноземних працівників: чим регулюється та який розмір?

Дата: 04.11.2022 13:44
Кількість переглядів: 86

З 15 жовтня цього року набрав чинності Закон України від 21 вересня                             2022 року № 2623-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном».

Цим Законом внесені зміни до Закону України «Про зайнятість населення» у частині видачі дозволів на застосування праці іноземців, у тому числі стаття 42-1 цього викладена в новій редакції. Слід наголосити, що норми, які регулювали розмір заробітної плати іноземців та осіб без громадянства, виключені.

Нагадаємо, що до внесення змін у редакції Закону України «Про зайнятість населення» статтею 42-1 було передбачено, що дозволи для іноземних працівників (окрім окремих категорій) видавались за умови виплати їм заробітної плати у розмірі не менше як 10 мінімальних заробітних плат.

Питання оплати праці найманих працівників, у тому числі іноземців, регулюється низкою нормативно-правових актів. Зокрема, це Кодекс законів про працю України https://cutt.ly/fNa6lMg та Закон України «Про оплату праці» https://cutt.ly/JNa6bnA Так, в Законі України «Про оплату праці» виписані норми, що стосуються державного та договірного регулювання оплати праці.

Водночас звертаємо увагу, що невідповідність умов проєкту трудового договору (подається в комплекті документів для отримання дозволу) з іноземцем законодавству України про працю є підставою для зупинення розгляду заяви про видачу дозволу. Крім того, неусунення таких підстав тягне за собою відмову у видачі дозволу.

Є питання щодо видачі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства? Телефонуйте за номерами (0522) 24 64 18 та (0522) 32 08 01.

Виникають інші питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, що розміщені тут https://cutt.ly/VNiez6n

Ми маємо Telegram-канал, що створений для обміну повідомленнями з клієнтами Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора