Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами протягом 2021 року добігає кінця.

Дата: 23.12.2022 10:30
Кількість переглядів: 109

Порядок декларування доходів, одержаних фізичними особами, регулюється нормами Податкового кодексу України (даліПКУ), відповідно до норм якого подавати податкові декларації про майновий стан і доходи (даліДекларація) необхідно і одноосібникам, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції (п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Крім того, при отриманні у 2021 році доходів від надання в оренду (суборенду, емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець (громадянин-одноосібник) визначає свої податкові зобов’язання за результатами такого року у річній Декларації та сплачує податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) з таких доходів за своєю податковою адресою.

Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню ПДФО за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Фізичні особи, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї) та отримують доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, мають можливість здійснювати таку діяльність з вирощування сільськогосподарських культур, зареєструвавшись суб’єктами господарювання – фізичними особами підприємцями, зі сплатою відповідних податків і зборів до бюджету та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – до відповідних цільових фондів, згідно з вимогами чинного законодавства.

Обов’язок громадянина подати річну податкову декларацію прописаний у Конституції України. Зокрема, стаття 67 Основного Закону нашої держави зобов’язує кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Особи, які не задекларували свої доходи до 01 травня 2022 року знаходяться на контролі в податкових органах. З метою уникнення штрафних санкцій дані громадяни мають можливість прийти до територіальних органів державної фіскальної служби та подати декларацію за 2021 рік.

Пам’ятайте, що від відповідального ставлення до вимог законодавства і своєчасного виконання вашого конституційного обов’язку залежить економічний розвиток держави, її фінансова безпека та рівень соціального захисту, що вкрай важливо в умовах протидії загарбникам!

Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

Опануй мистецтво бути справжнім громадянином - подай декларацію!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора