A A A K K K
для людей із порушенням зору
Перегонівська громада
Кіровоградська область, Голованівський район

Чи можна для здобуття професії «Водій» отримати ваучер?

Дата: 16.06.2023 10:54
Кількість переглядів: 33

Так, можна. Але існує декілька обмежень.

По перше, до Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 11 квітня 2023 року № 2040, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 травня 2023 року за № 793/39849 (набрав чинності 25 травня 2023 року), входить професія водія автотранспортних засобів, але тільки для здобуття цієї професії для керування транспортними засобами категорій С1, С, D1, D, C1E, CE, D1E і DE.

По друге, Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженим  постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 207 (із змінами, далі - Порядок), визначено, що його дія не поширюється, серед іншого, на осіб, які не мають професійно-технічної (фахової передвищої або вищої) освіти.

Водночас необхідно зазначити, що кваліфікаційні характеристики професії “Водій автотранспортних засобів” (наприклад, категорії С) передбачають, що працівник може мати загальну середню або професійну (професійно-технічну) освіту (випуск № 69 “Автомобільний транспорт” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників затверджений наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 14 лютого 2006 року № 136).

Враховуючи вимоги Порядку, для оплати навчання з використанням ваучера у особи обовязково має бути професійно-технічна освіта. До того ж, зазначаємо, що відповідно до пункт 3 Порядку на підставі ваучера здійснюється перепідготовка (а не професійна підготовка) за робітничою професією.

По третє, категорії громадян, що мають право на отримання ваучера, визначені в пункті 1 Порядку (до них належать і внутрішньо переміщені особи працездатного віку (за відсутності підходящої роботи)).

 

Довідково. Здобути професію водія в Кіровоградській області за ваучером можна в обласному комунальному навчально-курсовому комбінаті “Аграрник” (http://surl.li/hytej)

Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням  https://is.gd/6czbRh

Цей матеріал є черговим в серії матеріалів про ваучери. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 08 червня 2023 року. Додамо у день розміщення матеріалу Цікаво? Перейдіть за посиланням http://surl.li/hybch

Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/20aDFB 

Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора