Голованівська ДПІ

Головне управління ДПС у Кіровоградській області продовжує інформувати платників податків про актуальні питання щодо особливостей застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, у зв’язку з чим повідомляє таке.

13:43:38 20.11.2023

Здійснення господарської діяльності без державної реєстрації – це пряме порушення вимог чинного законодавства

Головне управління ДПС у Кіровоградській області  нагадує платникам податків про необхідність реєстрації суб’єктами господарювання у випадку здійснення систематичної господарської діяльності з продажу товарів (надання послуг).

15:05:05 13.11.2023

Як завантажити власний кваліфікований сертифікат відкритого ключа?

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що клієнти (користувачі) мають можливість завантажити кваліфіковані сертифікати відкритих ключів на персональний комп’ютер за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1».

15:04:14 13.11.2023

Оподаткування благодійної допомоги, яка надається благодійниками - резидентами

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включається сума (вартість) благодійної допомоги, виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками - фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, в порядку, визначеному Законом № 5073 або у порядку, визначеному Законом № 5073, на користь, зокрема:

15:03:22 13.11.2023

Оподаткування доходу фізичної особи у вигляді благодійної допомоги, яка виплачується (надається) міжнародними благодійними організаціями (їх філіями, представництвами)

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом ІV Кодексу, відповідно до п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

13:54:24 06.11.2023

Про оподаткування податком на нерухоме майно будівель розташованих на ринку (магазини, кіоски, павільйони)

Відповідно до п.п. «е» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок) об’єкти нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що проводять свою діяльність у тимчасових спорудах для здійснення підприємницької діяльності та/або в малих архітектурних формах та на ринках.

13:53:57 06.11.2023

Про порядок заповнення книги обліку розрахункових операцій

Пунктом 5 глави 4 розд. ІІ Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 (далі – Порядок), використання зареєстрованої на господарську одиницю книги обліку розрахункових операцій (далі - КОРО), передбачає:

13:51:34 06.11.2023

Щодо формування та видачі фіскальних касових чеків покупцям при торгівлі в мережі Інтернет

З метою практичного застосування бізнесом з питань проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, надаємо приклади алгоритму дій продавців у частині виконання обов’язку щодо формування та видачі фіскальних касових чеків покупцям при торгівлі в мережі Інтернет.

14:35:47 31.10.2023

Декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік з метою отримання податкової знижки можна подати до 31 грудня

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що декларацію про майновий стан і доходи за 2022 рік  з метою отримання податкової знижки можна подавати до 31 грудня 2023 року.

14:34:49 31.10.2023

Підстави для відмови в реєстрації РРО

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547. Даним документом встановлено, що контролюючий орган має право відмовити в реєстрації реєстратора розрахункових операції, якщо:

14:33:32 31.10.2023