За рахунок яких коштів виплачується роботодавцям компенсація за працевлаштування осіб з інвалідністю?

Компенсація на працевлаштування зареєстрованих безробітних – осіб з інвалідністю виплачується за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

10:56:05 28.02.2023

Яка тривалість виплати роботодавцям компенсації за працевлаштування особи з інвалідністю?

Загальна тривалість виплати компенсації при працевлаштуванні особи з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних становить 6 місяців. Це визначено частиною 2 статті 26 Закону України “Про зайнятість населення”.

10:53:59 28.02.2023

У яких випадках повертається виплачена допомога по частковому безробіттю фізичними особами-підприємцями?

Пунктом 22 Порядку надання допомоги по частковому безробіттю, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 21 червня 2022 року № 702, передбачено, що протягом 180 календарних днів виплати допомоги по частковому безробіттю та протягом відповідного строку після завершення виплати такої допомоги фізична особа - підприємець, яка є застрахованою особою, має забезпечити ведення підприємницької діяльності.

10:52:33 28.02.2023

Компенсація роботодавцю за працевлаштування безробітних: які зміни відбулися у законодавстві?

Нагадаємо, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці” (далі – Закон про зміни), серед іншого, внесені зміни до Закону України “Про зайнятість населення”. Основна частина положень Закону про зміни набрала чинності 29 жовтня 2022 року, частина – 29 січня 2023 року, окремі зміни наберуть чинності 29 квітня 2023 року.

14:33:43 23.02.2023

14:32:00 23.02.2023

У якому розмірі надається роботодавцям компенсація за працевлаштування осіб з інвалідністю?

Роботодавцям, які за направленням філії обласного центру зайнятості працевлаштовують осіб з інвалідністю, компенсується 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виплати.

14:30:01 23.02.2023