Стань пасічником за сприяння служби зайнятості

Безробітні, які перебувають на обліку в центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості і мають бажання змінити професію або здобути нову, можуть безкоштовно пройти професійне навчання за професією «Бджоляр» на базі Сумського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Навчання стартує 27 січня поточного року і триватиме 5,4 міс.

15:49:48 21.01.2022

Ринок праці майбутнього: у Кропивницькому презентували результати форсайт-дослідження для Голованівського району

Сьогодні, 19 січня, заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян презентував результати дослідження регіонального ринку праці, що проводилося у рамках реалізації проєкту «EU4Skills: кращі навички для сучасної України».

15:48:08 21.01.2022

За якою формою необхідно інформувати про працевлаштування громадян квотних категорій?

Обов’язковою умовою дотримання роботодавцями квоти вважається працевлаштування відповідних категорій громадян, про що роботодавці інформують щороку державну службу зайнятості. Наказом Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 № 271 (із змінами), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.05.2013 за № 841/23373, затверджено Порядок надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Додатком до вказаного Порядку є форма інформації (отримати її в електронному вигляді можливо на вебсторінці Державного центру зайнятості).

15:47:22 21.01.2022

Професія для сильних духом: безробітних Кропивницького запрошували на службу до Збройних Сил України

Військова служба – почесна справа кожного громадянина незалежної держави. Фахівці центрів зайнятості області проводять роботу, що спрямована на орієнтацію незайнятих трудовою діяльністю громадян, у т.ч. жінок, на військову службу за контрактом у Збройних Силах України.

15:44:45 21.01.2022

Які спеціальності визначені в 2022 році для застосування праці висококваліфікованих іноземних спеціалістів?

Частиною 7 статті 42 Закону України “Про зайнятість населення”  визначено, що залучення висококваліфікованих іноземних спеціалістів і робітників, потреба в яких є відчутною для національної економіки, здійснюється на підставах, визначених Законом України "Про імміграцію". Кабінет Міністрів України встановлює квоту імміграції для відповідних категорій іноземців, у тому числі для висококваліфікованих іноземних спеціалістів і робітників.

10:47:20 11.01.2022

Який розмір заробітної плати має бути встановлено в 2022 році для іноземців, які працюють на підставі дозволів державної служби зайнятості?

Нормами Закону України “Про зайнятість населення” визначено, що за загальним правилом роботодавець може отримати дозвіл за умови виплати іноземцю чи особі без громадянства заробітної плати у розмірі не менш як десять мінімальних заробітних плат.

10:45:23 11.01.2022

За якою формою мають подавати ПАЗ відомості про чисельність працевлаштованих ними осіб до центрів зайнятості?

Пунктом 4 частини 4 статті 36 Закону України “Про зайнятість населення” передбачено, що приватні агентства зайнятості зобов’язані подавати базовим центрам зайнятості та філіям регіональних центрів зайнятості відомості про чисельність працевлаштованих ними осіб.

10:44:28 11.01.2022

Маєте намір створити нове робоче місце – звертайтеся до служби зайнятості

Якщо ваше підприємство розвивається та створює нові робочі місця, ви можете отримати компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну працевлаштовану особу.

10:43:32 11.01.2022